O iki isim ölümsüzleşecek
YEREL / 10.10.2018 / Görüntülenme: 195

Meram Belediyesi tarafından Yenice Mahallesi’nde kazandırılan Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezi, 10 Ekim Çarşamba günü saat 10.30’da düzenlenecek törenle hizmete açılacak. Tesisin ismi ise genç yaşta hayatını kaybeden Avukat Mehmet Ali Özbuğday’ın isminin verildiği açıklandı.

“TESİS GENÇLERİN GELİŞİMİNE KATKIDA BULUNACAK”

Gereksinimler doğrultusunda ilçenin dört bir köşesine tesisler kazandırmaya devam ettiklerini belirten Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezi’nin gençlerin eğitimine katkı sunacağını, sosyal yaşamlarına  renk katacağını ve hayatlarını hareketlendireceğini kaydetti. Başkan Toru,

“Burada toplantı salonları, derslikler, kütüphane, dinlence ve eğlence alanlarıyla beraber gençliğimizin ihtiyaç duyabileceği; fiziken, sosyal ve zihinsel olarak gelişimlerine katkıda bulunacak tüm donatılar yer alıyor. Tabii bununla birlikte onların istişare mekanizmalarını çalıştırmaları, eğitim almalarına vesile olacak altyapıyı da burada onların hizmetine sunmuş olacağız. Meram Belediyesi olarak hem fiziki hem de sosyal ve kültürel belediyecilik anlamında çocuklarımız ve gençlerimize yaptığımız yatırımlar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da son hızıyla devam edecek” diye konuştu.

Yaklaşık 1,5 milyon TL’ye mal olan gençlik merkezi; bodrum, zemin ve birinci kattan oluşuyor. İçerisinde mescit, kantin, kafeterya gibi sosyal alanların dışında, kütüphane ve muhtelif büyüklükte 6 adet derslik bulunuyor. Ayrıca çeşitli toplantıların gerçekleştirilebileceği sedirli bir oda da, merkezin müştemilatları arasında yer alıyor.

Toru; “Tüm gençlerimizi kendilerine sunulan bu imkanı değerlendirmeye, tüm Konya’yı da gerçekleştireceğimiz açılışa davet ediyorum” DEDİ.

Merkezin kütüphanesine Bitlis’te şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Şükrü Çakar’ın ismi verildi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.