Onlarca ülkeden yüzlerce sanatçı
GÜNDEM / 18.10.2018 / Görüntülenme: 219

Mevlâna’nın doğum yıldönümü anısına bu yıl 20-30 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen “15. Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali”, dünyanın mistik ve geleneksel müzikler alanındaki en saygın festivalleri arasında gösterilmektedir. Festival ile Mevlâna’nın sözle ifadesi mümkün olmayan sınırsız aşkına, vecdine, bütün insanlığı kucaklayan tefekkürüne lâyık bir program düzenlenmiştir. Dünyanın çeşitli yerlerinden mistik müziklerin buluşma noktası hâline gelen “Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali” tüm dünyada izlenirliği her geçen gün artan mistik müzikleri tanıtmayı ve müziğin etkili gücü sayesinde toplumlararası etkileşimi artırmak için gayret gösteriyoruz.

Bu yıl 15.si düzenlenen Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali’ne şimdiye kadar 47 ülkeden 133 grup ile 715 sanatçı katılmış, her biri festival icrasından sonra birer gönüllü kültür elçisi olarak uğurlanmışlardır.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.