Boş olan bahçeler sahiplerini buldu
YEREL / 21.10.2018 / Görüntülenme: 211

Şehir hayatının stresinden uzaklaşmak ve toprakla uğraşarak kendi doğal sebzelerini yetiştirmek isteyen vatandaşlar için Karatay Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Saraçoğlu Hobi Bahçelerinde boş olan yerler, sahiplerini buldu.

140 bin m²’lik alanda boş olan yerler için gerçekleştirilen kura çekimi, Karatay Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde yapıldı. Gerçekleştirilen kura çekimiyle ilgili kısa bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, kurada ismi çıkanların 3 yıl boyunca hobi bahçesini kullanabileceklerini söyledi.

Kendisinin de boş vakitlerinde hobi bahçelerine giderek vatandaşlarla birlikte olduğunu ifade eden Başkan Hançerli, “Vatandaşlarımızın toprakla haşır-neşir olarak stres atmaları, ekim-dikim ve hasat zamanında açık havada gerçekleştirecekleri fiziksel hareketlilik sayesinde de fiziksel aktivite içinde olabilmeleri için Saraçoğlu’nda 431 ve Karaaslan’da ise 252 olmak üzere toplamda 683 adet parseli halkın hizmetine sunduk” diye görüş belirtti.

Hançerli açıklamasının sonunda ise Saraçoğlu Hobi Bahçeleri’nin yeni sahiplerine hayırlı olmasını diledi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.