Yerel yönetimler
HABER TURU / 9.6.2013 / Görüntülenme: 1417

Diyarbakır ile Konya arasında gönül köprüsü kuruluyor

Diyarbakır'ın çeşitli okullarından gelen ve ilk kez şehir dışına çıkan kız öğrenciler, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde Konya'nın tarihi mekanlarını gezip çeşitli etkinliklere katılarak Konya kültürünü yakından tanıdılar. KOMEK Altın Dokunuşlar Sergisi'nde Nevin Halıcı'nın konuk olduğu 'Mutfakta Biri Var etkinliğine katılan öğrenciler, burada Konya mutfağı ile ilgili bilgi aldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ülkenin gelişmesi, insanların huzur ve refahı için topyekun gelişmenin önemine dikkat çekti. AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ise, "Tek bayrak altında kardeşçe, kimseyi ötekileştirmeden, herkese kucak açabileceğimiz bir medeniyeti çocuklara miras bırakıyoruz" dedi.

 

Karatay'a, bakım ve sosyal rehabilitasyon merkezi

Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile birlikte ortak bir protokol imzalayan Karatay Belediyesi, erkek çocuklara yönelik bakım ve sosyal rehabilitasyon merkezi yapacak.

Hacı Yusuf Mescit mahallesinde 3 Bin m²'lik alan içerisine yapılacak Rehabilitasyon Merkezinde ihale aşamasına geldiklerini belirten Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, "İmzaladığımız protokol çerçevesinde rehabilitasyon binasının yapımını üstlendik, kullanımı ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün olacak. Erkek çocuklara yönelik hizmet verecek rehabilitasyon merkezinin üst katları yatak odaları, alt katlarında ise; salon ve yemekhane olarak kullanılacak" dedi.

 

Hentbol genç takımı finallere veda etti

Türkiye Hentbol Federasyonunca düzenlenen Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası Final Müsabakalarında grup maçları sona erdi. Final guruplarına Ankara, Bursa, İstanbul, Konya, Mardin, Samsun, Zonguldak, Elazığ, Eskişehir, Sakarya, Rize ve Sivas illerinin takımları katıldı. Konya'yı Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü Genç Hentbol takımı temsil etti.

B gurubunda yer alan Selçuklu Belediyesi Genç Hentbol, Cent Koleji, Anadolu Üniversitesi ve Maliye Milli Piyango takımları ile eşleşti. İlk maçında Maliye Milli Piyango ekibi ile karşılaşan mavi-beyazlılar, rakibine 31-28 yenilerek finallere mağlubiyetle başladı.

İkinci maçında Anadolu Üniversitesi ile karşı karşıya gelen Selçuklu Belediyesi rakibi 39-31 yenmeyi başardı. Son maçında Cent kolejiyle karşılaşan ve rakibini 34-33 yenen temsilcimiz, bu galibiyete rağmen guruptan çıkamadı ve finallere veda etti.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.