Türkiye'de son 24 saat
HABER TURU / 19.3.2014 / Görüntülenme: 1355

Yine ciğerlerimiz yandı!

Şile Kömürlük Köyü yakınlarındaki ormanlık alanda öğle saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına karadan müdahale eden itfaiye ekipleri, arazi şartları nedeniyle yetersiz kaldı. Bölgeye yangın söndürme helikopteri sevk edildi. Köylülerin de yangın söndürme çalışmalarına destek verdiği görüldü. Yangına havadan ve karadan müdahaleler sürüyor

Belinde düzenek olan bir kişinin eylemi korkuttu

Başkent’te belinde düzenek olan bir kişi, saat kulesi inşaatına çıktı. Edinilen bilgiye göre, isminin Abdullah Y. olduğu öğrenilen bir kişi, Genelkurmay Kavşağı'ndaki saat kulesi inşaatına çıktı. Belinde bir düzenek olduğu öğrenilen kişiyi polis ekipleri ikna için çalışma başlattı. Yapılan ikna çalışmaları sonucunda Abdullah Y. saat kulesi inşaatından aşağı indi. Abdullah Y. olay yerinde hazır bekletilen bir ambulansla hastaneye götürüldü.

Eğitimciler sokağa indi

İstanbul Sultangazi bölgesinde görev yapan öğretmenler, geçtiğimiz günlerde bir velinin saldırısına uğrayan Mehmetçik İlkokulunda görev yapan öğretmen arkadaşları için eylem yaptı. Okulun önünde öğlen arasında yapılan eyleme, veliler ve öğrenciler de yoğun destek verdi. Yaptıkları basın açıklamasında sık sık şiddete maruz kaldıklarını belirten eğitimciler, “Artık bu tür davranışlardan bıktık, usandık. Çocukların iyi eğitim alması ve hayata iyi hazırlansın diye büyük çaba harcıyoruz. Onları en iyi şekilde yetiştirmek istiyoruz. Bizler şiddeti, saygısızlığı hak etmiyoruz. Öğretmene saygısızlık hangi kültüre, vicdana sığar” diye tepkilerini örtaya koydu. Öğrenci ve veliler ise attıkları sloganlarla öğretmenlere destek verdiler.

Kuraklık oltu çayını vurdu

Her yıl mart, nisan aylarında Oltu Çayı etrafındaki bağ bahçeyi ağaçları söküp götürürken bu sene kar ve yağmurların az yağmasından dolayı kurumak üzere. Oltulu vatandaşlar, “Hiçbir yıl Oltu Çayı bu mevsimde bu kadar az akmamıştı. Havalar nisan ayında da böyle kurak giderse Oltu Çayı ile sulanan bağ, bahçe ve tarlalar susuz kalacaktır” dediler.

Asansör ile duvar arasında sıkıştı

Olay, İstanbul Kadıköy Eğitim Mahallesi Narlıbahçe Sokak 4 numaralı binada meydana geldi. Asansör boşluğundaki su saatlerine kapak yapmak isteyen tesisat ustası İdris Ergen, kayan asansörle duvar arasına sıkıştı. Bacağı kırılan tesisatçıyı sıkıştığı asansör boşluğundan kısa sürede itfaiye ekipleri kurtardı. Sıkıştığı yerden kurtarılan Ergen’e ilk müdahaleyi, olay yerinde bekleyen 112 Sağlık ekipleri yaptı. Ergen daha sonra ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis ekipleri, olayla ilgili inceleme başlattı.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.