Konya’nın Türkiye’ye açılan penceresi
EKONOMİ / 4.4.2015 / Görüntülenme: 1590

Adem Tofan. Ticarete, 1986 yılında tezgahtarlıktan başladı. 8 yılın sonunda edindiği bilgi ve tecrübesini Uğur Bolsucu ve Mustafa Uçar’ın gücü ile birleştirerek, 1994 yılında BÜYÜK TUFAN OTOM. İNŞ. ve GIDA SAN. LTD. ŞTİ.’yi kurdu. 100 metrekarelik bir dükkanda tek araçla ticarete atılan Adem Tofan, Mustafa Uçar ve Uğur Bolsucu, hırdavat, cıvata, zirai el aletleri ve yedek parça üzerine gerçekleştirdikleri satışlarını, ticaretlerinin ilk yıllarında Konya’nın ilçeleri ve komşu illerle sınırlı tuttu. 

Kısa sürede kendilerini piyasaya kabul ettiren BÜYÜK TUFAN OTOM. İNŞ. ve GIDA SAN. LTD. ŞTİ., bir yandan ürün çişitliliğini artırıp diğer yandanda pazar ağını genişletti. Konya ve çevre illeriyle sınırlı olan hizmet ağı zamanla önce; İç Anadolu’nun tamamına sonrasında tüm Türkiye geneline yaydı. Bugün BÜSAN Sanayi’nde bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 2 bin 200 metrekarelik alanda mazot pompalarından komprosör, çekiç, pim’e kadar, cıvata çeşitlerinden tarım makinaları yedek parçaları, yapıştırıcı gurupları, hortum ve traktör yedek parçalarına kadar  12 binin üzerinde ürünü, Türkiye geneline pazarlıyor.

4’ü pazarlamacı olmak üzere toplamda 13 kişiye iş vererek istihdama, her yıl devlete ödediği binlerce TL’lik vergi ile ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlayan BÜYÜK TUFAN OTOM. İNŞ. ve GIDA SAN. LTD. ŞTİ., son yıllarda oluşturduğu kendi markaları ile dikkat çekiyor.

Hedef yurt dışı

Geleceğe yönelik şirketin hedeflerini evrenselgundem.com internet haber sitesine değerlendiren BÜYÜK TUFAN OTOM. İNŞ. ve GIDA SAN. LTD. ŞTİ.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Adem Tofan, “Hükümetimizin ortaya koymuş olduğu 2023 hedefi var. Hem Konya’mızın hem de ülkemizin 2023 hedefine ulaşması noktasında toplumun her ferdinin üzerine düşen görevleri var. Biz kendi payımıza düşeni aldık ve gelecekle ilgili çalışmalarımızı buna göre yapıyoruz” dedi.

Tamamen öz sermayeleri ile ticaret yaptıklarının altını özellikle çizen Tofan, şöyle konuştu; “Bugün hem isim hem de ticaret anlamında belli bir yere geldik. Bundan sonraki hedefimiz, kendi markalarımızla yurt dışına açılmak. Bunun için başlattığımız çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Allaha şükürler olsun ki, gün itibariyle bazı tarım yedek parçaların imalatını kendimiz yapıyoruz. İmalat ağını ve çeşitliliğini genişletmek içinse çalışmalarımız hızla sürüyor.” 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.