Rakip kim olur ?
Ahmet ŞANLI / 18.5.2017 / Görüntülenme :1091

   Konyaspor'umuz tarihinde ilk defa Türkiye Ziraat Kupasında final heyecanı yaşayacak. Geçen sene yarı final kapısından döndüğümüz kupada, bu sene bir ilki başardık. Kasımpaşa ile oynadığımız maçta taraftarımızın desteği ile final kapısını araladık diyebiliriz. Eskişehir'de oynanması planlanan final de, her zamanki gibi en büyük kozumuz taraftarımız olacaktır şüphesiz. Tabiki; futbolcularımızın ve teknik kadronun da mücadelesini görmezden gelemeyiz. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi gönderiyoruz. Ama; bu başarıda en büyük pay şüphesiz taraftarımızın olmuştur. Özellikle; Nalçacılılar dün gece tek kelime ile muhteşemlerdi. 

   Aykut Kocaman'a gelecek olursak, geldiği ilk sene Konya'mıza yarı final heyecanı yaşattı. İkinci senesinde ise final heyecanı yaşamamıza vesile oldu. Fakat; muhtemelen bu akşam rakibimiz Başakşehir olacağı için, hoca sessizliğine devam edecek ve hakkında çıkan Fenerbahçe ile anlaştı dedikoduları da devam edecektir. Belki; rakibimiz Fenerbahçe olursa hoca bir açıklama yapma gereği hissedebilir ama Fenerbahçe'nin turu geçmesi zor gözüküyor. Zaten; haftalardır Konya kamuoyunu bu dedikodular ile meşgul ettiği için takımında, taraftarında motivasyonunu yeteri kadar bozdu kendisi. Ligde son 5 haftada alınan mağlubiyetlerin de başlıca müsebbibi kendisidir.

   Yaklaşık 1.5 ay önce Konya'da kalıp kalmayacağı ile alakalı açıklama yapacağını söyleyip, daha sonra sessizliğe bürünen Aykut Kocaman, bu tavırları ile taraftarın kalbini fazlası ile kırmıştır. Bizlere yaşattığı başarılar tartışma dahi kabul etmez fakat; bu tavırları da fazlası ile sabrımızı taşırmaktadır. Fenerbahçe'den garanti bir cevap alamadığı için, Konya'yı yedekte tutmak isteyen hoca, basın mensuplarının sorduğu sorulara " Şu anda Konyaspor'la kontratım devam ediyor, bunlar yalan haberlerdir " demek yerine kaçamak cevaplar vererek, olursa Fenerbahçe olmazsa Konyaspor düşüncesine devam ediyor. Bu davranışların hocaya hiç yakışmadığını ve bizdeki bütün sempatisini kaybettiğini söyleyebilirim.

    Yönetim ise tam bir sessizliğe bürünmüş durumda. Aykut Kocaman giderse alternatifinin bile hazır olduğu bir ortamda, onlarda alacakları tazminatı düşünerek, bin düşünüp bir konuşmayı tercih ediyorlar. Sessizce beklemeye çekildiler. Zaten; yönetimin büyük çoğunluğunun hocayı istemediğini cümle alem biliyor.

     Neyse; bütün bu olumsuzlukları bir kenara bırakalım da, Süper Kupa'da kimle eşleşiriz onu düşünelim. 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.