Konyaspor kimsenin oyuncağı değildir!
Ahmet ŞANLI / 19.12.2017 / Görüntülenme :1563

     Konyaspor, 3 puan umudu ile gittiği İzmir deplasmanından, Selim Ay'ın yapmış olduğu penaltı ile mağlüp ayrılmak zorunda kaldı. Sanki; Ali abilerinin oynatılmayışını protesto edercesine, belli futbolcularımızın bu sezon sürekli penaltı yaptırışı ve kendi kalesine gol atması kafamda bazı soru işaretleri oluşturmaktadır. Şöyle; 2-3 ay öncesine gidecek olursak, Ali Çamdalı'nın kadro dışı kalması ile başlayan senaryolar, her maç farklı şekillerle aynı futbolcular tarafından sahneye konulmaktadır. Başrolerde taraftarın 3 Ali'ler diye adlandırdığı, Ali Çamdalı - Ali Turan - Ömer Ali bulunmaktaydı. 3 Ali'ler, yanlarında bazen Selim Ay'ı bazen de Serkan Kırıntılı'yı kötü emellerine alet ettiler. Tabii Konyaspor'un da ipini çektiler.

     Oysa; takıma yeni katılan futbolcuların göstermiş olduğu mücadelenin yarısını göstermiş olslardı bu takım lig’de çok daha iyi yerlerde olabilirdi. Mehdi Boubera ve Sukubiç sahada ciğerini bırakırken, özellikle Ömer Ali iki haftadır sahadan sakatlık bahnesiyle kaçmayı tercih etti. Sağlık ekibinden de rahatlıkla öğrenilebileceği gibi Ömer Ali sakat felan değil, sadece artık Konyaspor'da oynamak ona zulüm geliyor. Çünki; 1 adım ileri gidemedi ve zamanında adı Beşiktaş'la anılan Ömer Ali, ne Beşiktaş'ı nede Milli takımı ancak rüyasında göreceğini anladı. Tabii taraftarlardan da her hafta küfürler yemekten sıkılmıştır artık.

     Ali Turan'ın sezon ortasında sözleşmesini uzatan yönetime her hafta haber gönderen Ali Çamdalı, amacına ulaşamamış olması ve geleceğininden endişe etmesi sebebi ile takımdaki, kendinden yaşca küçük futbolcular aracılığı ile maçları sabote etmektedir. Kesinlikle; bu çetenin lig’in devre arasında dağıtılması gerekmektedir. Özellikle, Ali Çamdalı ve Ömer Ali bu takımdan gönderilmelidir ki; hem diğer futbolcuların da kendine çeki düzen vermelerine imkan sağlansın hem de Konyaspor için ligin alt sıralarından kurtulma şansı olsun. Yoksa; Konyaspor için çok geç olabilir. Ali'ler için de farketmez, tazminatlarını alır başka takıma giderler. Vallahi; Konyaspor'un küme düşmesi onları zerre kadar etkilemez. Ali Çamdalı'nın maçlarda taraftara el kol hareketleri ile sataşması, kendisini KONYASPOR'un çok çok üstünde gördüğünün ıspatıdır.

     Ligin başında yaptığı transferler yüzünden taraftarla arası açılan yönetim, bu taraftarın gönlünü almak istiyor ise nokta atışı transferler yaparak hem bu takıma katkı sağlayacak hem de Konyaspor'u yukarıya taşıyacak isimleri getirmelidir. Transferde yazı tura atmak yerine bu lig’i tanıyan ve takımlarında forma şansı bulamayan isimlerle sözleşme imzalanmalıdır. İçerden içerden takımın ipini çekenlerle değil.

     Gerekli transferler yapıldıktan sonra asıl yapılması gereken ise bu takımı bu hale getiren futbolcularla bir an önce yolların ayrılması olacaktır.

     Karabükspor'u 2-0 yendiğimiz maçtan sonra taraftarın ısrarına rağmen, tribünlere gelmeyen futbolculara bakın ne demek istediğimi anlarsınız.

     Daha hak etmediği parasını önden isteyip, ortalığı yangın yerine çevirenlerle mi başarı gelecek?

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.