Sosyal medyada seviye yerlerde geziyor
Çetin TOFAN / 10.5.2019 / Görüntülenme :878

         Yine bir seçim arifesindeyiz. Sosyal medya adeta yıkılıyor. Teşbih de hata olmasında, seçmenin liderlerden kalır yanı yok.

***

         11 ayın Sultanı Ramazan’ı Şerif’i karşılamaya sayılı günler kala, 24 Haziran seçimleri için yapılan paylaşımlarda seviye o kadar düştü ki, hayretler içinde izliyorum.

         Beni en çok şaşırtan olay, seçimi kazanabilmek adına her türlü yorumu mübah görenlerin, Fransızların kitabımız Kur-an’ı Kerim’e yönelik ahlak dışı önerisi karşısında sessiz kalmaları. İşte tamda bu sırada aklıma şu sorular geliyor…

         Hani biz Müslümandık?

         Hani biz kardeştik?

         Hani Türkün Türk’ten başka dostu yoktu?

         Hani yeni Kapı ruhu?

***

         Türkiye’de demokrasinin var olduğunu savunanlara soruyorum; “Madem ülkemizde demokrasi var. Birisi çıkıp ta bana, muhalefettekilere yönelik belde aşağı yapılan yorumları izah etsin!”

         Bir insanın Türklüğünü ve Müslümanlığını sorgulamak kimin haddine?

***

         Bize neler oldu? Sorusunu sormadan önce facebook’tan yapılan bir paylaşımı sizlerin dikkatine sunmak istedim.

         Ahmet K. isimli şahsın sayfasında yaptığı paylaşımda aynen şöyle diyor;

         “Elhamdülillah… Sayfamdaki tüm FETÖ’cüleri temizledim”

         Paylaşımı okuyanlardan bir kişi doğal olarak altına yaptığı yorumda soruyor;

         “Ahmet K. abi, FETÖ’cü olduklarını nereden anladın? Yöntemi söyle bizde sayfamızdaki FETÖ’cüleri temizleyelim.”

         CEVAP; Ahmet K. altına yazıyor;

“x partisinin paylaşımlarını beğenenlerin hepsi FETÖ’cü. Bende hepsini sosyal medyamdaki arkadaşlık listemden çıkarttım.”

         İnanın acınacak haldeyiz…

         İnsanları karalamak bu kadar basit mi?

         Hani sen Müslümandın?

Tüm insanlığa gönderilen son kitap Kur-an’ı Kerim bile hırsızlık, fuhuş gibi bazı suçların cezasını, belli kıstaslar içerisinde tarif ediyor.

Yukarıdaki yorum veya benzer yorumları yapanlara sormak istiyorum;

Sünme haşa, siz kendinizi Kur-an’ı Kerim’den daha mı üstün görüyorsunuz ki, insanları böyle ağır bir suç ile ve rahatça yargılayabiliyorsunuz?”

         Ey Müslüman Türk halkı, silkelen ve kendine gel. Çok büyük günaha girmenin ötesinde, Allah muhafaza dinden çıkabilirsiniz.

         Yazımın sonunda iki şeyin altını özellikle çizmek isterim. Birincisi; Paylaşım gerçek olmakla birlikte kullandığım Ahmet K. ismi tamamen sanaldır. İkincisi ise; Yazımı okuduktan sonra beni yargılayacak kişilere uyarımdır. Benim 2000 yılından bu yana hiçbir siyasi partide resmi veya gayri resmi bir bağım yoktur. Bu uyarıda bulundum çünkü, yazıyı okuduktan sonra ön yargı ile yaklaşıp benim üzerimden günaha girmenizi istemedim.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.