Laf değil icraat bekliyoruz
Çetin TOFAN / 3.7.2018 / Görüntülenme :269

         Cinsel istismar, çocuk yaşta evlilik, kadına şiddet, çocuk yurtları ve yaşlı bakım evlerinde yaşanan olaylar…

         Toplum olarak çokta alışık olmadığımız ama son yıllarda en fazla işlenen suçların başında geliyor.

         Müslüman Türk toplumuna yakışmayan bu çirkin vakalardaki artışla ilgili zaman zaman oluşan kamuoyunun ömrü geçmişte hep kısa olmuştu. Ancak son küçük Leyla ve Eylül olayında, en azından Konya’da çok ciddi bir kamuoyu oluştu.

         Sosyal medya üzerinden örgütlenen tüm Konyalıların tek bir isteği, küçük çocuklara cinsel istismarda bulunan insan müsvetteleri ile devletin asker ve polisini şehit eden vatan hainlerine karşı ‘İDAM’ın geri gelmesi.

         Avrupa Birliğine girme sevdasıyla çıkarttığımız uyum yasalarına göre ‘İDAM’ın geri gelmesi çok zor.

         Doğal olarak bunu seçmene (halka) anlatamayacağını bilen siyasilerin yaptığı ise günü kurtarmaya yönelik açıklamalar.

         Seçim meydanlarında "Millet ne derse o olur" diyenler ile "Milletimize daha iyi bir ülke vaad ediyoruz" diyen siyasilerimize seslenmek istiyorum; Siyasi ikbal uğruna çıkıp bazı gerçekleri (idamı geri getiremiyeceğinizi) açıkça anlatamadığınızı anlıyorum. Anlayamadığım, yukarıda saydığım suçları işlemeye meyilli sapık veya teröristlerin akıllarına bile getirmesine engel olabilecek kanunların neden çıkartılmadığıdır

         Binlerce seçmenin oyları ile seçilip, hemen hemen hiçbir dünyada olmayan imtiyazlara sahip vekillerimiz şunu sakın unutmayın; bu suçu işleyenler kadar elinde yetki olduğu halde buna mani olmayanlarda en az o suçlular kadar sorumludur.

         Vergisini ödeyen, vatan görevini şerefiyle yerine getiren, dini, vatanı, bayrağı ve değerleri için seve seve canını verecek milyonlarca vatandaş gibi bende diyorum ki, empati yapın. Çünkü halk sizden “Laf değil, icraat bekliyor”.

         Aksi halde ne bu dünya da ne de Ahiret’te bu vebalden kurtulamazsınız.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.